Australian Open: Kubot otarł się o ćwierćfinał

41

Po bardzo zaciętym pojedynku trzeciej rundy rozstawieni z numerem siódmym Łukasz Kubot oraz Marcelo Melo (Brazylia) żegnają się z wielkoszlemowym Australian Open (pula nagród: 15 mln dolarów), rozgrywanym na kortach twardych w Melbourne.

Po godzinie i pięćdziesięciu minutach polsko – brazylijski musiał uznać wyższość grających z dziewiątką Ivana Dodiga (Chorwacja) i Marcela Granollersa (Hiszpania), którzy cieszyli się ze zwycięstwa 7:6 (5) 7:6 (5).

Cały pierwszy set toczył się „gem za gem”, a szanse na przełamanie mieli tylko Kubot i Melo, którzy w drugim gemie prowadzili 40:15 returnując. Później, w tie breaku, prowadzili 5:3. Jak się okazało, był to koniec ich popisu, bo kolejne cztery punkty z rzędu padły łupem rywali.

Druga partia rozpoczęła się od breaka dla „naszych”. W szóstym gemie przeciwnikom udało się odrobić straty i ponownie o losach odsłony decydować miał tie break. Tym razem Kubot i Melo prowadzili 4:2 i znów oddali cztery piłki z rzędu. Co prawda, jedną piłkę meczową udało im się obronić, ale po drugiej Dodig i Granollers cieszyli się z awansu do najlepszej ósemki.

III runda:

Dodig/Granollers (Chorwacja/Hiszpania, 9) – Kubot/Melo (Polska/Brazylia, 7) 7:6 (5) 7:6 (5).