Australian Open: Koniec turnieju dla Petry Kvitovej

54

Panie z górnej części drabinki rozpoczęły dzisiaj zmagania w II rundzie Australian Open (pula nagród: 15 mln dolarów). Awans do 1/16 finału wywalczyła m.in. Agnieszka Radwańska, która wygrała kolejny mecz bez straty seta. Powodów do optymizmu nie mają za to Czesi, którzy musieli dzisiaj pogodzić się z porażkami Petry Kvitovej i Kristyny Pliskovej.

O meczu Agnieszki Radwańskiej z Eugenie Bouchard pisaliśmy w tym miejscu. Polka zgodnie z naszymi oczekiwaniami uporała się z Kanadyjką i już przymierza się pokonania kolejnej przeszkody, którą będzie Monica Puig (Portoryko). Zawodniczka z Ameryki Północnej znajduje się obecnie w życiowej formie. Dzisiaj, po obronie aż pięciu piłek meczowych, pokonała 4:6 7:6(6) 9:7 Kristynę Pliskovą z Czech.

Kolejną Czeszką, której nie zobaczymy już podczas tegorocznej edycji Australian Open jest Petra Kvitova. Dwukrotna mistrzyni Wimbledonu w dwóch setach uległa Darii Gavrilovej (Australia). Australijka wygrała 6:4 6:4 i po raz pierwszy w karierze awansowała do 3. rundy Wielkiego Szlema. Na tym etapie rozgrywek czeka ją pojedynek z Kristiną Mladenovic (Francja), która dzisiaj nie pozostawiła złudzeń Nicole Gibbs (USA).

Pięćdziesiąty mecz w Melbourne Park wygrała Maria Szarapowa (Rosja). Mistrzyni Australian Open z roku 2008 nie miała dzisiaj litości nad Aleksandrą Sasnowicz (Białoruś). 28-letnia Rosjanka wygrała 6:2 6:1 i bez utraty większej ilości sił przedostała się do 1/16 finału. W kolejnym meczu skrzyżuje rakiety z Lauren Davis (USA). Mecz zapowiada się ciekawie nie tylko ze względów sportowych. Obie panie wyróżniają się bowiem warunkami fizycznymi. Szarapowa jest aż o 31 centymetrów wyższa od swojej kolejnej rywalki!