Australian Open: Garcia-Lopez eliminuje Pospisila

32

Guillermo Garcia LopezGuillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) wygrał 3:0 (6:2 6:4 6:4) z Vaskiem Pospisilem (Kanada) w III rundzie Australian Open. Reprezentant Hiszpanii od początku meczu przejął kontrolę i jak się okazało nie oddał jej do końca rywalizacji. Pierwszy set to dwa breaki dla GGL’a i szybkie objęcie prowadzenia. W kolejnej partii także przełamał Pospisila dwukrotnie, jednak pod koniec tej części spotkania stracił własne podanie. To jednak nie miało wpływu na ostateczny wynik. Po prawie półtorej godzinie Guillermo miał spokojną przewagę i był krok od 1/8 finału AO. Trzecia odsłona spokojna na starcie, ale tak jak w poprzednich setach Garcia-Lopez zdobył przewagę, która zagwarantowała mu awans. W IV rundzie zmierzy się ze Stanem Wawrinką (Szwajcaria, 4).

Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) – Vasek Pospisil (Kanada) 6:2 6:4 6:4

Milos Raonic (Kanada) – Benjamin Becker (Niemcy) 6:4 6:3 6:3

Feliciano Lopez (Hiszpania) – Jerzy Janowicz (Polska) 7:6 (6) 6:4 7:6 (3)

Stan Wawrinka (Szwajcaria) – Jarkko Nieminen (Finlandia) 6:4 6:2 6:4

Kei Nishikori (Japonia) – Steve Johnson (USA) 6:7 (7) 6:1 6:2 6:3

Gilles Muller (Luksemburg) – John Isner (USA) 7:6 (4) 7:6 (6) 6:4

Novak Djokovic (Serbia) – Fernando Verdasco (Hiszpania) 7:6 (8) 6:3 6:4

David Ferrer (Hiszpania) – Gilles Simon (Francja) 6:2 7:5 5:7 7:6 (4)