Australian Open: Dramatyczny mecz i porażka Rogozińskiej-Dzik

37

Stefania Rogozińska-Dzik po niezwykle dramatycznym spotkaniu przegrała 7:6(8), 6:7(10), 1:6  z Valentiną Ryser (Szwajcaria) w drugiej rundzie turnieju juniorskiego Australian Open (Melbourne, Australia, Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród pula nagród 60,5 mln dolarów australijskich).

W pierwszym secie obydwie przełamywały się po trzy razy. Decydował tiebreak, w którym Polka przegrywała 4:6. Obroniła dwie piłki setowe i wygrywając cztery punkty z rzędu wyszła na prowadzenie 1:0. W drugiej partii Rogozińska-Dzik odrabiała straty ze stanu, 0:3 i 3:5. Nie tylko dogoniła Ryser, ale wyszła na 6:5 i miała własne podanie. Przy którym nie wykorzystała trzech piłek meczowych. Ostatecznie decydował tiebreak, w którym kolejne dwie piłki na zwycięstwo miała Stefania, przy 7:6 i 9:8. Szwajcarka wybroniła się i za piąta piłką setową doprowadziła do wyrównania. Zmęczona 18 – latka z Warszawy w decydującym odsłonie ugrała tylko gema. Mecz trwał 2 godziny i 47 minut. Ryser w ćwierćfinale zagra z Clara Tauson (Dania, 1).