Australian Open: Dimitrow przerwał piękny sen Istomina

19

Grigor Dimitrow (Bułgaria) po raz drugi w karierze awansował do ćwierćfinału Australian Open. W 1/8 finału nie miał większych problemów z pokonaniem Denisa Istomina (Uzbekistan), sensacyjnego pogromcy Novaka Djokovicia (Serbia).

30-letni Uzbekowi rywalizacji w Melbourne dała się mocno we znaki. Istomin zmagał się z problemami zdrowotnymi i tylko w dwóch pierwszych setach był dla Dimitrowa równorzędnym rywalem. Kluczowym momentem był tie-break drugiej partii, jeśli Istomin objąłby prowadzenie 2:0 w setach, to może znalazłby w sobie dodatkowe pokłady energii. Bułgar doprowadził jednak do wyrównania, a pogromca turniejowej ,,dwójki” zdał sobie sprawę, że nie odwróci już losów tego pojedynku. Dimitro wygrał 2:6 7:6(2) 6:2 6:1 i po raz trzeci w karierze awansował do ćwierćfinału turnieju wielkoszlemowego.

Kolejnym rywalem Bułgara będzie David Goffin (Belgia), który najprawdopodobniej wedrze się w następny poniedziałek do pierwszej dziesiątki rankingu ATP. Belg na tak wysokie miejsce z pewnością zasłużył, co potwierdził również dzisiaj, wygrywając 5:7 7:6(4) 6:2 6:2 z Dominiciem Thiemem (Austria). Podopieczny Guntera Bresnika od początku sezonu nie znajduje się w najwyższej formie i już w trzecim turnieju z rzędu żegna się po porażce z niżej notowanym rywalem.

Drugą parę ćwierćfinałową w dolnej części drabinki stworzą Milos Raonic (Kanada) i Rafael Nadal (Hiszpania) lub Gael Monfils (Francja). Warto zaznaczyć, że Kanadyjczyk jest w tej chwili najwyżej rozstawionym tenisistą, który wciąż liczy się w walce o turniejowe zwycięstwo. Podopieczny Ricardo Piattiego na razie dobrze wywiązuje się z roli faworyta. W 1/8 finału wygrał 7:6(6) 3:6 6:4 6:1 i w wywiadzie pomeczowym sam przyznał, że jest bardzo zadowolony z tego, w jaki sposób udało mu się zażegnać kryzys, który przytrafił mu się w drugim secie.

_

Wyniki poniedziałkowych meczów 1/8 finału:

Milos Raonic (Kanada, 3) – Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 14) 7:6(6) 3:6 6:4 6:1

David Goffin (Belgia, 11) – Dominic Thiem (Austria, 8) 5:7 7:6(4) 6:2 6:2

Grigor Dimitrow (Bułgaria, 15) – Denis Istomin (Uzbekistan) 2:6 7:6(2) 6:2 6:1