ATP World Tour Finals. Dzień 4. Faza grupowa: Pewny Djokovic. Zwycięstwo Cilica. Druga porażka Kubot/Melo

32

W pierwszym meczu Serb Novak Djokovic w dwóch setach pokonał Niemca Aleksandra Zvereva. W pierwszej partii obydwaj pewnie wygrywali podanie do stanu 4:4. Dopiero wtedy przy serwisie Novaka pojawiła się gra na przewagi. Dwie szanse na przełamanie miał Zverev, jednak nie udało mu się ich wykorzystać. Serb wygrał gema i później sam miał break-pointy, które w przeciwieństwie do rywala potrafił wygrać. W drugim secie Djokovic dominował całkowicie, dwa razy odebrał serwis Niemcowi i wygrał 6:1.

Swój drugi mecz w grupie rozegrał debel Kubot/Melo. Ich rywalami byli Francuzi, Herbet/Mahut. Obie pary przegrały pierwszy mecz. Zdecydowanie lepiej spotkanie zaczęli Trójkolorowi, wygrali pewnie pierwszą partie, 6:2. Francuzi kontynuowali dobrą grę, uzyskali breaka już pierwszym gemie. Co zyskali, to udało im się utrzymać do końca meczu. Kubot/Melo notują drugą porażkę. Mają cień szansy na awans z grupy. Muszą wygrać ostatni mecz 2:0 i liczyć na zwycięstwo Bryana i Socka.

W drugim meczu singlowym Chorwat Marin Cilic pokonał w trzech setach Amerykanina Johna Isnera. Pierwsza partia bez przełamań, w tie-breaku zdecydowanie lepszy okazał się Isner. Drugi set, to jedno przełamanie w ósmym gemie na korzyść Chorwata, set dla niego 6:3. Decydująca rozgrywka, to seria breaków w trzech kolejnych gemach. Dwa razy przełamał Cilic, raz Zverev. Ta przewaga wystarczyła Chorwatowi do zwycięstwa. Z tej grupy pewny awans ma tylko Novak Djokovic.

ATP World Tour Finals. Faza grupowa:

Grupa A. Gra pojedyncza

Novak Djoković (Serbia, 1) – Alexander Zverev (Niemcy, 3) 6:4, 6:1

Marin Cilić (Chorwacja, 5)  – John Isner (USA, 8) 6:7(2), 6:3, 6:4

Debel:

Bryan (USA, 5) / Jack Sock (USA, 5) – Oliver Marach (Austria, 1) / Mate Pavić (Chorwacja, 1) 6:4, 7:6(4) Bryan/Sock z awansem

Pierre-Hugues Herbert (Francja, 8) / Nicolas Mahut (Francja, 8) – Łukasz Kubot (Polska, 3) / Marcelo Melo (Brazylia, 3) 6:2, 6:4