ATP Pekin: Demolka del Potro, Fognini na drodze do kolejnego finału

24

Zaledwie 62 minut potrzebował Juan Martin del Potro, by awansować do półfinału imprezy ATP 500 rozgrywanego na kortach twardych w Pekinie. Jego następnym rywalem będzie celujący w swój drugi z rzędu finał Fabio Fognini.

Po kilku tygodniach przerwy od występu w finale US Open, Juan Martin del Potro w świetnym stylu wrócił do turniejowej rywalizacji i bez straty seta zameldował się w półfinale pekińskich zmagań. Rozstawiony z numerem pierwszym Argentyńczyk nie dał dziś szans Serbowi Filipowi Krajinoviciowi, oddając mu tylko trzy gemy w zakończonym 6:3, 6:0 pojedynku. O prawy gry w decydującym o tytule spotkaniu, 30-latek z Tandil zagra z oznaczonym numerem czwartym Fabio Fogninim. Włoch, który w ubiegłym tygodniu grał w finale turnieju w Chengdu, wyeliminował dziś wynikiem 6:4, 6:4 Węgra Martona Fucsovicsa. Sobotnia argentyńsko-włoska potyczka będzie rewanżem za finał sierpniowej imprezy w Los Cabos, kiedy to triumfował 31-latek z San Remo.

Po raz pierwszy od blisko pół roku, o prawo gry o tytuł zagra z kolei Kyle Edmund. Grający w Pekinie z „piątką” Brytyjczyk poradził sobie z serbskim kwalifikantem, Dusanem Lajoviciem, wygrywając 6:3, 7:6(4). W jutrzejszym półfinale jego rywalem będzie Nikołoz Basilaszwili. Triumfator tegorocznego turnieju w Hamburgu bardzo gładko, w godzinę i osiem minut, rozprawił się z sensacyjnym pogromcą Alexandra Zvereva, Malekiem Jazirim, zwyciężając 6:2, 6:2.