ATP Nowy Jork: Opelka wyserwował zwyciestwo

34

Reilly Opelka (USA) został zwycięzcą turnieju w Nowym Jorku  (USA, ATP World Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 694,5 tys. dolarów). W finale pokonał 6:1, 6:7(7), 7:6(7) Braydena Schnurra (Kanada, Q).

W pierwszym secie dwa przełamania dla reprezentant gosodarzy w trzecim i piątym gemie. W pozostały dwóch setach nie było żadnych breaków. W drugim tiebreaku Kanadyjczyk przy stanie 5:6 i 6:7 wybronił dwie piłki meczowe. W drugiej dodatkowej rozgrywce Schnurr cały czas gonił wynik, jednak nie miał żadnej szansy na wygranie spotkania. Ostatecznie, to zawodnik gospodarzy za szóstą piłką meczową wygrał swój pierwszy turniej ATP w życiu. Opelka w cały finale zaserwował 43 asy, przy 7 takich zagraniach rywala. Nie dał rywalowi nawet jednej okazji na przełamanie.