ATP Monte Carlo: Porażka Kubota i Lindstedta

37

Łukasz Kubot Robert LindstedtŁukasz Kubot i Robert Lindstedt (Szwecja) odpadli w pierwszym swoim meczu ATP Monte Carlo. Polsko-szwedzka para była rozstawiona z numerem siódmym, ale nie dali rady Rohanowi Bopannie (Indie) oraz Aisamowi Qureshiemu (Pakistan). Mecz zakończył się po 55 minutach rezultatem 6:3 6:0 na korzyść nierozstawionych graczy. Otwierająca partia zaczęła się break pointem dla Kubota i Lindstedta, jednak nie potrafili wykorzystać okazji. Co gorsze przy swoim serwisie zagrali słabiej i stracili podanie. Udało się im zniwelować przewagę, lecz kolejny słabszy gem i przegrana w pierwszym secie.

Druga odsłona to istna katastrofa w wykonaniu duetu z Polski i Szwecji. Nie zdołali wygrać żadnego gema, byli po prostu słabsi od swoich rywali. Każdy ich gem serwisowy zaczynał się słabo i musieli nadganiać wynik. Nie udało im się to ani razu i przegrali z kretesem. Bopanna i Qureshi zagrają ze zwycięzcą meczu Jeremy Chardy/Gilles Simon (Francja/Francja) vs. Ivan Dodig/Marcelo Melo (Chorwacja/Brazylia). Stawką będzie półfinał turnieju w Monte Carlo.

Łukasz Kubot/Robert Lindstedt – Rohan Bopanna/Aisam Qureshi 3:6 0:6