ATP Masters, Indian Wells: Niesmowity Nishioka, porażka Zvereva, rekordowy Karlovic

35

Dziś rozegrano pojedynki trzeciej rundy w turnieju w Indian Wells (ATP Masters 1000, USA, kort twardy, pula nagród 9,035 mln dolarów).

Yoshihito Nishioka (Japonia) po prawie trzy godzinnym boju pokonał 6:7(2), 6:4, 7:6(5) Felixa Augera-Aliassime (Kanada, WC). W trzecim secie Japończyk prowadził 5:1, Kanadyjczyk zdołał odrobić stratę i doprowadził do tiebreaka. W nim zmarnował prowadzenie 5:3, od tego momentu przegrał cztery punkty z rzędu. Nishioka teraz z zmierzy się z Miomira Kecmanovicem (Serbia, LL).

Jan-Lennard Struff (Niemcy) potrzebował zaledwie 62 minut by wygrać 6:3, 6:1 z wyżej notowanym rodakiem Alexanderem Zverevem (Niemcy, 3). W czwartej rundzie zagra z Milosem Raonicem (Kanada, 13), który mimo przegrywanie w decydującym secie 1:4 wygrał 4:6, 6:4, 6:4 z Marcosem Gironem (USA, Q).

Ivo Karlović (Chorwacja) wygrał 6:3, 7:6(3) z Prajneshem Gunneswaranem (Indie, Q) i został pierwszym w historii ponad 40-letnim tenisistą, który awansował do 1/8 finału turnieju ATP Masters. Kolejnym jego rywalem będzie Dominic Thiem (Austria, 7).

III runda

Dominic Thiem (Austria, 7) – Gilles Simon (Francja, 27) 6:3, 6:1
Gael Monfils (Francja, 18) – Albert Ramos (Hiszpania) 6:0, 6:3
Miomir Kecmanović (Serbia, LL) – Laslo Djere (Serbia, 30/WC) 6:3, 7:6(3)
Yoshihito Nishioka (Japonia) – Felix Auger-Aliassime (Kanada, WC) 6:7(2), 6:4, 7:6(5)
Novak Djoković (Serbia, 1) – Philipp Kohlschreiber (Niemcy) 1:0 *dokończenie we wtorek Milos Raonić (Kanada, 13) – Marcos Giron (USA, Q) 4:6, 6:4, 6:4
Jan-Lennard Struff (Niemcy) – Alexander Zverev (Niemcy, 3) 6:3, 6:1
Ivo Karlović (Chorwacja) – Prajnesh Gunneswaran (Indie, Q) 6:3, 7:6(3)