ATP Masters Indian Wells: Kubot i Melo w finale po raz drugi

44

W 1/2 debla turnieju w Indian Wells (ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 9,035 mln dolarów) para Łukasz Kubot/Marcelo Melo (Brazylia, 6) zwyciężyła 7:6(5), 2:6, 10:6 duet Novak Djokovic (Serbia)/Fabio Fognini (Włochy).

Wspaniały początek meczu dla Polaka i Brazylijczyka, już w pierwszym gemie zdobyli przełamanie. Przy 5:4 serwowali na wygranie seta, ale rywale zdołali odrobić stratę i decydował tiebreak. W nim przegrywali 1:4, zdołali wyrównać i po zaciętej końcówce prowadzili 1:0.

W drugiej partii debel Djokovic/Fognini dwukrotnie zdobywał breaka i nie tracąc własnych podań doprowadzili do super-tiebreaka. W nim od samego początku drobna przewagę uzyskała para polsko-brazylijska, zdołali dowieść ją do końca i po 102 minutach zameldowali się w finale. Teraz czeka ich bój z Chorwatem Nikolą Mekticiem Chorwacja) i Argentyńczykiem Horacio Zeballosem. Dla Kubota i Melo to 18 -ty wspólny finał, drugi w Kalifornii. Dwa lata temu przegrali z Ravenem Klaasenem i Rajeevem Ramem.

Półfinał debla

Łukasz Kubot (Polska, 6) / Marcelo Melo Melo (Brazylia, 6) – Novak Djoković (Serbia) / Fabio Fognini (Włochy) 7:6(5), 2:6, 10-6