ATP Masters Indian Wells: Hurkacz znowu lepszy od Nishikoriego.

60
Hubert Hurkacz

W trzeciej rundzie singla turnieju w Indian Wells (ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 9,035 mln dolarów Hubert Hurkacz pokonał 4:6, 6:4, 6:3 Keia Nishikori (Japonia, 6).

Spotkali się ze sobą dwa tygodnie temu w Dubaju,  Hubert zwyciężył w II rundzie 7:5, 5:7, 6:2. W pierwszym secie było tylko jedno przełamanie. Uzyskał je Japończyk już w trzecim gemie. Kei nie miał problemów z utrzymaniem przewagi, grał pewnie przy własnym serwisie. Po 40 minutach wyszedł na prowadzenie 1:0. Hurkacz z kolei miał tylko 41% trafionych pierwszych podań.

W drugiej partii obydwaj zawodnicy pewnie wygrywali serwisy. Przy 4:4 pojawiły się pierwsze break-pointy. Musiał ich bronić Polak, zrobił to skutecznie. Sam w kolejnym gemie
wykorzystał trzecią piłkę setową i doprowadził do decydującej odsłony.

W niej na początku obydwaj zawodnicy stracili podania. Kluczowy momentem w meczu był break dla Polaka w szóstym gemie. Przy 5:3 i serwisie za trzecią piłką meczową zakończył pojedynek. Mecz trwał 123 minuty. W czwartej rundzie zagra z lepszym z pary Denis Shapovalov (Kanada, 24) Marin Cilić (Chorwacja, 10)