ATP Finals: Federer przypieczętował zwycięstwo w grupie

37

Roger Federer (Szwajcaria) zakończył zmagania w fazie grupowej Nitto ATP Finals (pula nagród: 8 000 000 euro) z kompletem zwycięstw na koncie. W ostatniej kolejce pokonał 6:7(5) 6:4 6:1 Marina Cilicia (Chorwacja).

Od początku było jasne, że pojedynek Federera z Ciliciem nie rozgrzeje do czerwoności kibiców zgromadzonych w O2 Arena. Szwajcar wygrał dwa pierwsze mecze w grupie B, czym zapewnił sobie awans do półfinału. Najmniejszych szans na wyjście z grupy nie zachował natomiast Cilic, który niespodziewanie uległ rywalom w dwóch pierwszych kolejkach.

Przez półtora seta pojedynek był bardzo wyrównany. Cilic wygrał pierwszego seta 7:6(5), a w drugim szedł ,,łeb w łeb” z utytułowanym przeciwnikiem aż do stanu 4:4. Od tego momentu Chorwat wygrał tylko jednego gema. Spotkanie trwało godzinę i 54 minuty.

O drugie miejsce premiowane awansem powalczą wieczorem Alexander Zverev (Niemcy) i Jack Sock (USA). Zwycięzca awansuje do półfinału, natomiast przegrany będzie mógł się udać na zasłużone wakacje.