ATP Delray Beach: Zwycięski powrót del Potro

25

Po kreczu podczas meczu II rundy październikowych zmagań w Szanghaju, Juan Martin del Potro (Argentyna, 1) wraca do rywalizacji na kortach twardych w Delray Beach (pula nagród: 582 550 dolarów). W swoim pierwszym spotkaniu po czteromiesięcznej przerwie „Wieża z Tandil” pokonała 6:3 7:5 Yoshihito Nishiokę (Japonia), kontrolując przebieg całego starcia.

W drugiej rundzie zdobywca tytułu sprzed ośmiu lat zmierzy się z niedzielnym triumfatorem zmagań w Nowym Jorku, Reillym Opelką ze Stanów Zjednoczonych. W konfrontacji dwóch reprezentantów gospodarzy przeciwko Tennysowi Sandgrenowi (USA) młodszy z nich cieszył się ze zwycięstwa 6:4 6:0.

Już po pierwszym pojedynku z imprezą pożegnał się obrońca mistrzowskiego lauru, grający z trójką Frances Tiafoe (USA, 3). 21-latek miał jednak spore szanse, żeby wyeliminować Daniela Evansa (Wielka Brytania), ponieważ po zgarnięciu otwierającej odsłony, w drugiej serwował przy stanie 6:5. Mimo porażki w tie breaku, w trzecim secie Amerykanin znów odskoczył i prowadził 4:1. Ostatecznie, po nieco ponad dziewięciu kwadransach to notowany w połowie drugiej setki gracz triumfował 3:6 7:6 (1) 7:5.

O miejsce w ćwierćfinale 28-latek z Birmingham powalczy z występującym dzięki „dzikiej karcie” Lloydem Harrisem (RPA), który już w poniedziałek uporał się z przebijającym się przez kwalifikacje Darianem Kingiem (Barbados).