ATP Casablanca: Robredo najlepszy!

70

robredoTommy Robredo (Hiszpania, 42) zwyciężył w turnieju rangi ATP World Tour 250 w marokańskiej Casablance (pula nagród 410,200 tys. euro). Hiszpan w wielkim finale pokonał rozstawionego w turnieju z numerem dwa, Kevina Andersona (RPA, 26) w trzech pełnych walki setach 7:6, 4:6, 6:3. To jedenasty tytuł w karierze niegdyś szóstego tenisisty świata, ale pierwszy rangi ATP Tour od dwóch lat. 30-latek dzięki triumfowi w Casablance i 250 punktom awansuje na 42 miejsce w światowym rankingu. Robredo występował w Maroko, z racji niskiej pozycji w światowym rankingu, jako tenisista nierozstawiony. W drodze po tytuł, oprócz Andersona, Hiszpan pokonał także najwyżej rozstawionego zawodnika turnieju, Szwajcara, Stanislasa Wawrinkę. Oprócz premii punktowej i okazałego pucharu Robredo wzbogaci się o 74 tys. euro.