ATP Bukareszt: Dwie godziny walki Simona

30
Gilles Simon

Gilles SimonGilles Simon (Francja, 4) pokonał 2:1 (2:6 6:3 6:3) Victora Hanescu (Rumunia) w II rundzie ATP Bukareszt. Spotkanie trwało ponad dwie godziny i obfitowało w wiele doskonałych zagrań. Francuz ze swoją świetną obroną czuje się bardzo dobrze na mączce i pokazał to właśnie w tym meczu. Niespodziewanie przegrał pierwszą partię, ale szybko się podniósł i osiągnął korzystny rezultat. Otwierający set, dwa przełamania dla Hanescu i po 36 minutach gry to gospodarz był bliżej awansu do ćwierćfinału.

W drugim secie szybkie przełamanie dla Simona i spokojna kontrola tej części meczu. Nie dał żadnego break pointa, a sam mógł powiększyć przewagę w siódmym gemie tej partii. Wykorzystał pierwszą piłkę setową i wyrównał stan spotkania. W trzeciej odsłonie również grał o wiele lepiej niż na otwarcie i także szybko objął prowadzenie. Dwukrotny break na korzyść Francuza i wygrana po długiej walce. W ćwierćfinale Gilles zagra z Lukasem Rosolem (Czechy).

Gilles Simon (Francja, 4) – Victor Hanescu (Rumunia) 2:6 6:3 6:3

Lukas Rosol (Czechy) – Jarkko Nieminen (Finlandia, 8) 6:2 6:4

Sergiy Stakhovsky (Ukraina) – Carlos Berlocq (Argentyna) 4:6 7:6 (5) 6:2

Grigor Dimitrov (Bułgaria, 1) – Jiri Vesely (Czechy) 7:6 (5) 6:2