ATP Auckland: Shapovalov już za burtą

38

W swoim drugim występie na kortach twardych w Auckland (pula nagród: 250 tys. dolarów) rozstawiony z numerem siódmym Denis Shapovalov (Kanada, 7) ponownie nie podbije nowozelandzkiego turnieju. Po ubiegłej porażce w drugiej rundzie, teraz Kanadyjczyk pożegnał się z imprezą już na jej starcie.

Sposób na dziewiętnastolatka urodzonego w Tel Awiwie znalazł Joao Sousa (Portugalia). Co prawda, otwierająca partia padła łupem faworyta, jednakże dwie kolejne zgarnął starszy o dziesięć lat rywal i po dwóch godzinach i dwudziestu minutach to Portugalczyk triumfował 4:6 6:4 6:4.

Następnym przeciwnikiem 44. rakiety globu będzie występujący dzięki „dzikiej karcie” Cameron Norrie (Wielka Brytania). Niedawny uczestnik Pucharu Hopmana dość gładko uporał się z Benoitem Pairem (Francja), bo już po 57 minutach wygrał 6:3 6:2.

Swoją pierwszą przeszkodę poznał również najwyżej notowany John Isner ze Stanów Zjednoczonych, który na otwarcie miał „wolny los”. Jak się okazuje, dojdzie do amerykańskiego starcia, ponieważ Taylor Fritz (USA) gonił wynik, ale ostatecznie pokonał Mariusa Copila (Rumunia) 4:6 6:3 6:4.