Atlanta: Querrey żegna się z turniejem

38

Sam QuerreySam Querrey (USA, 9) przegrał 0:2 (2:6 4:6) z Dudim Selą (Izrael) w II rundzie turnieju w Atlancie. Amerykanin był wyraźnym faworytem tego spotkania, jednak nie podołał presji publiczności i odpadł z turnieju. Początkowe gemy nie wskazywały na to, że Sam będzie miał jakiekolwiek problemy. Dopiero w późniejszej części pierwszego seta Querrey zaczął grać słabiej i został dwukrotnie przełamany. Dudi po 26. minutach gry obejmuje prowadzenie (6:2).

W kolejnej odsłonie zaczęło się od breaka na korzyść reprezentanta Izraela. Tym razem turniejowa „dziewiątka” zdołała odłamać i wyrównać stan tego seta. To się jednak nie zdało na wiele, ponieważ już gema później Querrey traci kolejne swoje podanie. Sela nie wypuszcza okazji z rąk i kończy spotkanie po dwóch odsłonach (6:4). W ćwierćfinale Dudi zmierzy się z Vaskiem Pospisilem (Kanada, 4).

Dudi Sela (Izrael) – Sam Querrey (USA, 9) 6:2 6:4

Yen-Hsun Lu (Tajwan) – Alex Kuznetsov (USA) 6:4 6:4

Jack Sock (USA) – Michael Venus (Nowa Zelandia) 6:4 6:2

Vasek Pospisil (Kanada, 4) – Illya Marchenko (Ukraina) 7:5 6:3

Lukas Lacko (Słowacja) – Denis Istomin (Uzbekistan, 6) 5:7 6:1 6:4