Atlanta: Isner stanie do obrony tytułu

33

john isnerNajwyżej rozstawiony gracz turnieju ATP, rozgrywanego na kortach twardych w Atlancie (pula nagród: 568 805 dolarów), John Isner ze Stanów Zjednoczonych, podobnie jak rok temu, wystąpi w finale. W spotkaniu dwóch reprezentantów gospodarzy „Big John” z przewagą jednego przełamania w każdym z setów pokonał Jacka Socka (USA) 7:5 6:4, na co potrzebował godziny i 37 minut.

W finale przyjdzie mu się zmierzyć z Dudim Selą (Izrael), dla którego będzie to pierwszy finał imprezy ATP World Tour od sześciu lat, kiedy przegrał w swoim inauguracyjnym bezpośrednim meczu o tytuł z innym Amerykaninem, Andy’m Roddickiem. Jego starcie półfinałowe trwało dwie godziny bez 10 minut, po czym mógł się cieszyć ze zwycięstwa 6:3 3:6 6:3 nad Benjaminem Beckerem (Niemcy).