Antalya: Majchrzak odczarował korty twarde

38

Kamil Majchrzak od turniejowego zwycięstwa rozpoczął zmagania w 2017 roku. 21-latek z Piotrkowa Trybunalskiego wygrał imprezę ITF w tureckiej Antalyi (pula nagród: 15 000 dolarów). To już jego siódme trofeum w zawodach tej rangi, ale dopiero pierwsze, które wywalczył na kortach twardych.

Polak został rozstawiony w tureckim kurorcie z numerem drugim. Od początku pewnie kroczył po turniejowe zwycięstwo, nie tracąc w pierwszych czterech meczach ani jednego seta. Największe problemy sprawił mu Liam Broady (Wielka Brytania), z którym zmierzył się w finale. Brat czołowej brytyjskiej tenisistki wygrał pierwszą partię 7:5, ale w dwóch kolejnych setach górą był już biało-czerwony, który ostatecznie zwyciężył w całym meczu 5:7 6:3 6:3.

Majchrzak po raz pierwszy ze zwycięstwa w zawodowym turnieju cieszył się w 2014 roku. Dziś triumfował już po raz siódmy, ale dopiero pierwszy raz ta sztuka udała mu się na korcie twardym.

W Antalyi przebywa również Piotr Matuszewski. Młodszy z Polaków przegrał już w I rundzie. Biało-czerwoni połączyli swoje siły w turnieju gry podwójnej. Zostali rozstawieni z numerem pierwszym, ale w półfinale ulegli 1:6 2:6 Viktorowi Durasovicowi (Norwegia) i Nino Serdarusicovi (Chorwacja).