Anning: Błyskawiczna porażka Kawy

35

Do turnieju ITF w chińskim Anning (pula nagród: 100 000 dolarów) zgłosiła się Katarzyna Kawa. Urodzona w Krynicy-Zdrój 23-latka nie miała szczęścia w losowaniu i już w pierwszej rundzie trafiła na rozstawioną z numerem szóstym Chang Liu (Chiny). Reprezentantka gospodarzy wygrała 6:3 6:0.

Kawa dobrze rozpoczęła mecz i szybko wyszła na prowadzenie 3:1 w pierwszym secie. Niestety od tamtego momentu wszystkie pozostałe gemy padły łupem Chinki. Dominacja Chang szczególnie była widoczna w drugim secie, w którym świeżo upieczona reprezentantka Polski w Pucharze Federacji nie była w stanie wygrać nawet dwóch punktów pod rząd.

Obecny sezon nie należy do najbardziej udanych dla Kawy. Polka w turniejach głównych wygrała do tej pory tylko dwa spotkania.