Andujar najlepszy w Gstaad

75

andujarPablo Andujar (Hiszpania) wygrał 2:0 (6:3 7:5) z Juanem Monaco (Argentyna) w finale turnieju w Gstaad. Mecz o tytuł trwał godzinę i 33. minuty. Początek wyrównany, nie wskazywał na żadnego z tenisistów. Lekką przewagę zaznaczył w siódmym gemie Monaco mając pierwszego break pointa, jednak to Hiszpan zdobył otwierające przełamanie. Ósmy gem był kluczowy dla tego seta kiedy to właśnie Andujar wygrał podanie Argentyńczyka. Następnie z łatwością obronił swojego gema serwisowego i wyszedł na prowadzenie w całym spotkaniu (6:3).

Druga odsłona lepiej rozpoczęła się dla Juana, który już w drugim gemie tej części rywalizacji zdobył breaka. Dopiero kilka gemów później Andujar odrobił straty, ale bardzo krótko cieszył się z tego wyniku. Na jego szczęście Monaco nie wykorzystał gema na zakończenie seta i wszystko wskazywało na tie-breaka. Do „trzynastego gema” jednak nie doszło, ponieważ po raz kolejny swoją wyższość pokazał reprezentant Hiszpanii i to on zdobywa tytuł w Gstaad. Jest to trzeci tytuł Pablo w karierze na kortach ATP Tour.

Pablo Andujar (Hiszpania) – Juan Monaco (Argentyna) 6:3 7:5