Drużyna Vamosu Otwock nie miał sobie równych w drugiej edycji Ligi Amatorów, drużynowych rozgrywek w ramach Grand Prix Warszawy, pokonując w ostatnim meczu fazy finałowej ATOL Legionowo 4:1. Mistrzowskie punkty zdobyli Patryk Gryziak i John Wenham w singlach i deble Gryziak, Artur Wierbiłowicz oraz Grzegorz Soszka, Wenham. Warto dodać, że był to siódmy wygrany mecz w tym sezonie przez tenisistów z Otwocka, którzy zameldowali się na finiszu bez porażki. W drugim spotkaniu grupy finałowej Morelowa TC pokonała WKT Merę 3:2, co zwycięzcom nie dało awansu na wyższą pozycję, natomiast przegranym pozwoliło na przeskoczenie w tabeli tenisistów z Legionowa (lepszy bilans bezpośrednich meczów).
Ostatnia czwórka do ewentualnej korekty w przypadku nadesłania przez kapitanów wyników meczów Leśnego z Modlińską i Przylesia z Markami – jeżeli te wyniki do jutra nie wpłyną przyznam walkowery dla drużyn gości.
Końcowa tabela
lp | Drużyna |
1. | Vamos Otwock |
2. | WKT Mera |
3. | ATOL Legionowo |
4. | Morelowa TC |
5. | Sportin Ożarów |
6. | TKKF Wars |
7. | KT Serock |
8. | WTS DeSki |
9. | Kortland Modlińska |
10. | Leśny KT |
11. | KT Marki |
12. | Kortland Przylesie |
FAZA FINAŁOWA
O miejsca 1-4
lp | Drużyna | Punkty | Gry | Sety |
1. | Vamos Otwock | 7 | 10:5 | (22-11) |
2. | WKT Mera | 4 | 7:8 | (15-19) |
3. | ATOL Legionowo | 4 | 7:8 | (15-18) |
4. | Morelowa TC | 3 | 6:9 | (16-20) |
ATOL Legionowo – Morelowa TC 4:1 (8-4)
Wynik przeniesiony z fazy grupowej
Vamos Otwock – WKT Mera 3:2 (7-4)
Wynik przeniesiony z fazy grupowej
ATOL Legionowo – WKT Mera 2:3 (5-6)
Waldemar Dereziński – Dominik Latos 6/3 7/5
Paweł Ciułkowski – Karol Jankowski 6/2 6/4
40: Andrzej Kamiński – Krzysztof Zgliński 6/7 3/6
Waldemar Dereziński, Tomasz Ciułkowski – Karol Jankowski, Konrad Góra 4/6 6/1 7:10
Andrzej Pepel, Andrzej Kamiński – Dominik Latos, Krzysztof Zgliński 1/6 5/7
Vamos Otwock – Morelowa TC 3:2 (7-5)
Patryk Gryziak – Tomasz Szałowski 3/6 3/6
Krzysztof Żelazek – Cezary Pytel 6/4 0/6 10:4
40: John Wenham – Robert Bartosiewicz 6/2 6/3
Kuba Kozakiewicz, Patryk Gryziak – Cezary Pytel, Tomasz Szałowski 6/2 3/6 9:11
Grzegorz Soszka, John Wenham – Piotr Pacholczyk, Robert Bartosiewicz 6/1 6/4
Morelowa TC – WKT Mera 3:2 (7-5)
Tomasz Szałowski – Jacek Lipa 7/5 1/6 7:10
Maciej Sośnicki – Piotr Ferenc 6/0 6/4
40: Robert Bartoszewicz – Krzysztof Zgliński 6/7 5/7
Pytel, Szałowski – Konrad Góra, Karol Jankowski 6/1 6/3
Piotr Pacholczyk, Bartoszewicz – Ferenc, Zgliński 4/6 7/5 10:8
ATOL Legionowo – Vamos Otwock 1:4 (2-8)
Paweł Ciułkowski – Patryk Gryziak 2/6 2/6
Tomasz Ciułkowski – Krzysztof Żelazek 7/5 6/3
40: Andrzej Czyżak – John Wenham 3/6 6/7
Ciułkowski, Rafał Jutrzenka – Gryziak, Artur Wierbiłowicz 5/7 5/7
Andrzej Pepel, Andrzej Kamiński – Grzegorz Soszka, Wenham 6/7 1/6
O miejsca 5-8
lp | Drużyna | Punkty | Gry | Sety |
5. | Sportin Ożarów | 7 | 10:5 | (21-13) |
6. | TKKF Wars | 7 | 10:5 | (20-14) |
7. | KT Serock | 3 | 6:9 | (15-20) |
8. | WTS DeSki | 1 | 4:11 | (14-23) |
TKKF Wars – WTS DeSki 4:1 (8-5)
Wynik przeniesiony z fazy grupowej
KT Serock – Sportin Ożarów 2:3 (5-7)
Wynik przeniesiony z fazy grupowej
TKKF Wars – KT Serock 4:1 (8-3)
Karol Goć – Jarosław Styczeń 2/6 2/6
Daniel Mikucki – Robert Jankowski 6/1 7/6
Marek Niewiadomski – Sławomir Zakolski 6/4 3/6 12:10
Goć, Niewiadomski – Zakolski, Jankowski 6/4 6/1
Lainer, Janusz Hentosz – Styczeń, Mirosław Zalewski 6/2 7/5
Sportin Ożarów – WTS DeSki 4:1 (8-4)
Piotr Kucharski – Marek Tylicki 6/1 6/2
Karol Markiewicz – Krzysztof Doliński 6/7 4/6
40: Jerzy Bratosiewicz – Andrzej Dmoch 6/4 6/3
Kucharski, Łukasz Rosak – Marek Bauć, Piotr Iwiński 7/5 2/6 10:7
Markiewicz, Bratosiewicz – Tylicki, Doliński 4/6 6/1 10:8
KT Serock – WTS DeSki 3:2 (7-5)
Robert Jankowski – Andrzej Dmoch 2/6 2/6
Jarosław Styczeń – Maciej Czerwiński 6/1 6/2
40: Sławomir Zakolski – Krzysztof Doliński 2/6 6/3 10:8
Krzysztof Tyczyński, Adam Tyczyński – Marek Bauć, Doliński 7/5 4/6 8:10
Walkower dla KT Serock
TKKF Wars – Sportin Ożarów 2:3 (4-6)
Piotr Saczuk – Piotr Kucharski 6-4, 6-4
Karol Goć – Wojtek Gałecki 2-6, 1-6
Chris Lainer – Tomasz Barański 3-6, 1-6
Lainer/Saczuk – Jerzy Bratosiewicz, Kucharski 6-4, 6-3
Goć, Marek Niewiadomski – Gałecki/Karol Markiewicz 4-6, 4-6
O miejsca 9-12
lp | Drużyna | Punkty | Gry | Sety |
9. | Kortland Modlińska | 6 | 10:0 | (20-1) |
10. | Leśny KT | 6 | 8:2 | (18-7) |
11. | KT Marki | 0 | 1:9 | (5-19) |
12. | Kortland Przylesie | 0 | 1:9 | (3-19) |
Kortland Modlińska – KT Marki 5:0 (10-1)
Wynik przeniesiony z fazy grupowej
Leśny KT – Kortland Przylesie 4:1 (9-3)
Wynik przeniesiony z fazy grupowej
Kortland Modlińska – Kortland Przylesie 5:0 (10-0)
walkower
Leśny KT – KT Marki 4:1 (9-4)
Hubert Chrzanowski – Krystian Magoś 6/2 2/6 10:4
Maciek Sikora – Patryk Sadowski 6/2 6/4
40: Piotr Szyszkowski – Grzegorz Sadowski 6/1 6/1
Maciej Sikora, Michał Stosio – Magoś, Sadowski 6/3 0/6 10:2
Chrzanowski, Marek Dela – Jerzy Dobrodzień, Marian Sekuła 5/7 7/6 6:10
Kortland Przylesie – KT Marki *
Leśny KT – Kortland Modlińska *