Turniej Masters GPW – wyniki fazy grupowej

Zakończyliśmy fazę grupową Turniejów Masters Grand Prix Warszawy, 45 meczów za nami, przed nami półfinały, do których zakwalifikowało się pod dwóch najlepszych tenisistów z każdej z grup. Najciekawiej zapowiada się pojedynek półfinałowy w kategorii open, pomiędzy liderem i wiceliderem rankingu Łukaszem Cyrański i Rafałem Paliński. Smaczku tej rywalizacji dodaje fakt, że z powodu minimalnej różnicy punktowej Panowie jednocześnie walczą o końcowy triumf w najważniejszym rankingu GPW za rok 2016.

Masters GPW OPEN

Grupa A
Cyrański – Pietrasiak 6/3
Niedziela – Nowak 1/6
Cyrański – Nowak 5/7
Niedziela – Pietrasiak 2/6
Cyrański – Niedziela 6/2
Pietrasiak – Nowak 2/6

1. Wojciech Nowak
2. Łukasz Cyrański

Grupa B
Paliński – Majda 6/0
Wrzesień – Słowiński 1/6
Paliński – Słowiński 6/3
Wrzesień – Majda 6/1
Paliński – Wrzesień 6/4
Słowiński – Majda 6/1

1. Rafał Paliński
2. Jakub Słowiński

Półfinały
Wojciech Nowak – Jakub Słowiński, godz. 19
Rafał Paliński – Łukasz Cyrański, godz. 18

Masters GPW Kobiet

Grupa A
Neumann de Spallart – Hordyjewska 7/6
Lucińska-Kozłowska – Wójcik 6/0
Neumann de Spallart – Wójcik 6/0
Lucińska-Kozłowska – Hordyjewska 4/6
Neumann de Spallart – Lucińska-Kozłowska 6/2
Wójcik – Hordyjewska 1/6

1. Joanna Neumann de Spallart
2. Klaudia Hordyjewska

Grupa B
Ptak – Wróblewska 3/6
Kotulska – Kowalska 2/6
Ptak – Kowalska 1/6
Kotulska – Wróblewska 6/7
Ptak – Kotulska 6/7
Kowalska – Wróblewska 6/0

1. Małgorzata Kowalska
2. Zuzanna Wróblewska

Półfinały
Joanna Neumann de Spallart – Zuzanna Wróblewska, godz. 19
Małgorzata Kowalska – Klaudia Hordyjewska, godz. 19

Masters GPW Seniorzy +40

Grupa A
Mróz – Stafijowski 6/4
Piotrowski – Węglarz 6/0
Piotrowski – Stafijowski 6/2
Mróz – Węglarz 6/3
Piotrowski – Mróz 5/7
Stafijowski – Węglarz 6/0

1. Sławomir Mróz
2. Aleksander Piotrowski

Grupa B
Czerniszewski – Kojecki 9/8
Czerniszewski – Kołodziejski 8/9
Kołodziejski – Kojecki 9/0 wo

1. Rafał Kołodziejski
2. Jacek Czerniszewski

Półfinały
Sławomir Mróz – Jacek Czerniszewski, godz. 19
Rafał Kołodziejski – Aleksander Piotrowski, godz. 20

Masters GPW 3. i 4. rang

Grupa A
Gawędzki – Boniecki 7/5
Rosiak – Shahidipour 3/6
Rosiak – Boniecki 6/2
Gawędzki – Shahidipour 3/6
Rosiak – Gawędzki x/6
Boniecki – Shahidipour 0/6

1. Mehrdad Shahidipour
2. Radosław Gawędzki

Grupa B
Zdeb – Olszówka 5/7
Brzusek – Sokołowski 6/4
Zdeb – Sokołowski 1/6
Brzusek – Olszówka 4/6
Zdeb – Brzusek 6/0 wo
Sokołowski – Olszówka 6/0

1. Tomasz Sokołowski
2. Mateusz Olszówka

Półfinały
Mehrdad Shahidipour – Mateusz Olszówka
Tomasz Sokołowski – Radosław Gawędzki, godz. 19