Piotr Dzikiewicz najlepszy w Mastersie

Piotr Dzikiewicz zrewanżował się swemu bratu za porażkę w finale Mistrzostw Białegostoku wygrywając z Pawłem Dzikiewiczem w finałowym meczu Turnieju Masters PWZT Challenge Białystok 6/2 6/4. Wcześniej Piotr okazał się lepszy także w rozgrywkach zasadniczych kończąc rywalizację na pierwszym miejscu, ale satysfakcją mniejsza, bo nastąpiło w wyniku walkowera.

W meczu o trzecie miejsce Mastersa Tomek Sokół również zrewanżował się swemu rywalowi za porażkę w ostatnim meczu challengowym (w którym stracił trzecią pozycję) pokonując Jacka Czerniszewskiego 6/2 6/0.

W kategorii +40 górą Andrzej Jeleniewski, który wykazał się przede wszystkim znakomitą odpornością psychiczną i kondycją wygrywając obydwa mecze, i półfinałowy, i finałowy, po ciężkiej walce zakończonej super tie-breakami.

Kategoria +50 padła łupem Zdzisława Mozolewskiego, który nie dał szans swym finałowym rywalom, wygrywając łatwo obydwa mecze.

Do niespodziankę można potraktować rozstrzygnięcie kategorii amator, w której faworyt Andrzej Sienkiewicz uległ w meczu finałowym Danielowi Galasowi 0/6 1/6.

Końcowa kolejność PWZT Challenge Białystok

1. Dzikiewicz Piotr
2. Dzikiewicz Paweł
3. Czerniszewski Jacek
4. Sokół Tomasz
5. Borkowski Mateusz
6. Jeleniewski Andrzej
7. Sienkiewicz Andrzej
8. Waszkiewicz Jarosław
9. Lisek Wojtek
10. Lemański Waldemar
11. Szpuda Krzysztof
12. Kraszewski Konrad
13. Galas Daniel
14. Sieklucki Grzegorz
15. Kożuchowska Izabela
16. Słoma Marcin
17. Sobolewski Maciej
18. Czepiel Paweł
19. Gryc Bartek
20. Sokołowski Szymon
21. Mozolewski Zdzisław
22. Kardasz Waldek
23. Szpakowicz Paweł
24. Rusiłowicz Paweł
25. Baruch Mariusz
26. Sańczyk Maks
27. Skibiński Marcin
28. Maliszewski Andrzej
29. Daniluk Kamil
30. Matys Slawomir
31. Szymański Karol
32. Andrukonis Gabriela
33. Kalinowski Tomek

TURNIEJ MASTERS

Kategoria Open

Półfinały
Piotr Dzikiewicz – Tomasz Sokół 6/1 6/1
Paweł Dzikiewicz – Jacek Czerniszewski 6/1 6/0

Finał: Piotr Dzikiewicz – Paweł Dzikiewicz 6/2 6/4
O 3. miejsce: Sokół – Czerniszewski 6/2 6/0

Kategoria Amator

Półfinały
Andrzej Sienkiewicz – Szymon Sokolowski 6/0 6/2
Daniel Galas – Grzegorz Sieklucki 6/1 6/4

Finał: Galas – Sienkiewicz 6/0 6/1
O 3. miejsce: Sieklucki – Sokołowski w/o

Kategoria +40

Półfinały
Andrzej Jeleniewski – Konrad Kraszewski 6/7 7/5 10:6
Jarosław Waszkiewicz – Wojciech Lisek 6/3 3/6 10:4

Finał: Jeleniewski – Waszkiewicz 3/6 6/1 10:5
O 3. miejsce: Kraszewski – Lisek 6/4 4/6 10:6

Kategoria +50

Zdzisław Mozolewski – Waldemar Lemański 6/3 6/1
Zdzisław Mozolewski – Mariusz Baruch 6/1 6/2
Waldemar Lemański – Mariusz Baruch 6/1 6/2

1. miejsce: Zdzisław Mozolewski
2. miejsce: Waldemar Lemański
3. miejsce: Mariusz Baruch