PACIFIC Open Autumn Cup 2017

252

W miniony weekend w naszej hali tenisowej MKT Stalowa Wola odbył się ostatni tegoroczny ogólnopolski turniej amatorów: PACIFIC Open Autumn Cup Cup 2017. Do walki w czterech kategoriach stanęło łącznie ponad 50-ciu zawodników z różnych stron Polski.

W kategorii Open kobiet najlepsza okazała się Agnieszka Lucińska-Kozłowska (Starachowice), drugie miejsce zajęła Paula Siwoń-Sekuła (Nowa Słupia), a trzecie Maria Gołda (Kraków).

W finale kategorii Open mężczyzn doszło do pojedynku czołowych zawodników tej kategorii w Polsce: Łukasza Puka z Leszkiem Wrześniem. W meczu stojącym na bardzo wysokim poziomie, obfitującym w ciekawe zagrania, lepszy okazał się Łukasz Puk wygrywając 3-6 6-2 7-5. W półfinale zwycięzca turnieju wygrał z Bartoszem Micherem (Kraków) 6-3 6-1, a drugi finalista ze stalowowolskim zawodnikiem – Tomaszem Adamowiczem 7-5 6-2.

W meczu finałowym kategorii 45+ mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Józef Krzysztyński (Rymanów Zdrój), który w finale pokonał Jana Papierza (Zamość) 7-5, 6-3. W półfinale zwycięzca turniej wygrał w faworytem gospodarzy – Robertem Stępniem 6-4, 6-2, a drugi finalista z Piotrem Rogalewiczem (Pabianice) 6-3, 6-2.

W kategorii 60+ mężczyzn triumfatorem został Andrzej Bednarz pokonując w finale Stefana Grzegorka (Bydgoszcz) 5-7, 6-4, 10:5. Trzecie miejsce zajęli nasi tenisiści: Adam Konefał i Edward Banaś.