Po trzymającym w napięciu do ostatnich piłek super tie-breaka meczu finałowym kategorii open Oskar Górka pokonał broniącego tytułu Rafała Palińskiego 2/6 6/3 11:9 zdobywając tytuł Zimowego Mistrza Warszawy GPW w roku 2017.
W meczach półfinałowych Rafał Paliński wygrał z Michałem Płatosem 6/0 6/0, natomiast Oskar Górka pokonał Leszka Września 6/3 6/0.
W turnieju uczestniczyło 95 tenisistów i była to najliczniejsza drabinka turnieju amatorskiego od lat 80. kiedy to, jak podają najstarsi uczestnicy GPW, zdarzały się turnieje nawet na 128 zawodników. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za start w mistrzostwach i zapraszamy na kolejne singlowe w czerwcu na kortach otwartych i deblowe prawdopodobnie jeszcze w kwietniu.
Wyniki
1/64 finału
Szymon Piatkowski – Jacek Węglarz 7/5 6/2
Paweł Tyniec – Krzysztof Żelazek 6/3 6/3
Bartosz Olszewski – Przemysław Kowalski 6/1 6/1
Michał Woźniak – Tomasz Partyka 6/2 6/1
Robert Laskowski – Jan Kwiatkowski 6/3 6/0
Andrzej Tajchman – Iwo Jacobi 6/1 6/3
Mariusz Popławski – Mehrshad Shahidipour 6/2 6/3
Rafał Kilijański – Konrad Romanowski 6/0 6/0 w/o
Marcin Dmochowski – Michał Stosio 6/2 6/1
Kamil Guzek – Maciej Sikora 6/4 6/2
Mahdi Pourmemar – Evgenii Gluskin 6/1 6/1
Rafał Słodownik – Sławomir Mincewicz 6/1 6/4
Jan Duchnowski – Franck Lamamra 6/0 6/0
Oskar Górka – Michał Buze 6/0 6/0
Krystian Kiełbasa – Maciej Buze 6/0 6/0
Łukasz Kaczmarczyk – Anna Wójcik 6/0 6/1
Jakub Stańczuk – Mateusz Olszówka 6/0 6/0 w/o
Adam Grabiński – Michał Stech 6/1 7/5
Marcin Maciocha – Sylwester Kriese 6/3 6/0
Tymoteusz Kaczmarek – Kacper Kłos 6/2 6/3
Ireneusz Górka – Konrad Lassota 6/0 6/2
Mateusz Gosik – Janusz Szajna 6/0 6/0 w/o
Michał Płatos – Maksymilian Mank 6/2 6/1
Marcin Barwikowski – Maciej Heinrich 6/1 6/1
Zbigniew Głuchowski – Andrzej Zychowicz 5/7 6/3 11:9
Maciej Tokarski – Tomasz Tauzowski 6/2 6/3
Maciek Kitliński – Mateusz Zakrzewski 6/1 6/1
Rafael Wojciechowski – Karol Szurmiak 7/6 2/6 10:8
Jan Rydygier – Olgierd Buczyński 6/0 6/1
Anton Bashtavy – Arkadiusz Postek 6/2 6/2
Maciej Sobolewski – Paweł Dzikiewicz 6/0 6/0 w/o
1/32 finału
Rafał Paliński – Jakub Stańczuk 6/0 6/0
Paweł Tyniec – Bartosz Olszewski 6/3 3/6 10:6
Damian Dziura – Marcin Sochaczewski 1/6 0/6
Włodzimierz Brzusek – Mahdi Pourmemar 6/2 6/0
Marek Rosiak – Łukasz Kaczmarczyk 7/5 krecz
Tymoteusz Kaczmarek – Kacper Karolczak 7/6 2/6 10:7
Robert Laskowski – Maurycy Mrówczyński 6/1 6/2
Maciej Sobolewski – Michał Tomczak 6/0 6/0
Jakub Słowiński – Adam Grabiński 6/0 6/0
Łukasz Galik – Zbigniew Głuchowski 7/6(4) 6/4
Mariusz Gosik – Jan Rydygier 6/0 6/0
Marcin Maciocha – Tomasz Sokołowski 6/3 3/6 11:9
Dariusz Lewandowski – Mateusz Gosik 6/1 6/4
Michał Płatos – Artur Romanowski 6/3 5/7 10:4
Marcin Barwikowski – Aleksander Piotrowski 6/4 6/1
Piotr Ferenc – Michał Woźniak 6/2 6/2
Rafał Słodownik – Artur Niedziela 6/2 6/0
Marcin Dmochowski – Rafał Kabulski 6/0 6/0 walkower
Andrzej Moczek – Artur Liepelt 5/5 krecz
Oskar Górka – Mehrdad Shahidipour 6/1 6/2
Karol Jankowski – Szymon Piatkowski 6/0 6/0 walkower
Ireneusz Górka – Tomasz Kłos 6/2 6/0
Radosław Hlubiński – Kamil Guzek 6/2 7/5
Hubert Majda – Anton Bashtavy 6/4 6/1
Andrzej Tajchman – Karol Pietrasiak 6/1 5/7 10:6
Mariusz Popławski – Aleksander Michałowski 6/3 6/2
Piotr Dzikiewicz – Krystian Kiełbasa 7/6 6/2
Tomasz Wójcik – Rafael Wojciechowski 7/6(0) 6/2
Rafał Kilijański – Adam Zdeb 7/5 6/1
Jan Duchnowski – Maciej Tokarski 6/0 6/2
Tomasz Sokół – Piotr Raciborski 5/7 6/1 10:4
Leszek Wrzesień – Maciek Kitliński 6/0 6/0 walkower
1/16 finału
Rafał Paliński – Paweł Tyniec 6/2 6/2
Damian Dziura – Włodzimierz Brzusek 6/3 6/4
Tymoteusz Kaczmarek – Marek Rosiak 6/1 6/2
Robert Laskowski – Maciej Sobolewski 6/0 6/0
Jakub Słowiński – Łukasz Galik 6/0 6/0
Mariusz Gosik – Marcin Maciocha 6/2 6/0
Michał Płatos – Dariusz Lewandowski 6/1 6/0
Marcin Barwikowski – Piotr Ferenc 6/3 6/4
Marcin Dmochowski – Rafał Słodownik 5/7 krecz
Oskar Górka – Andrzej Moczek 6/2 6/2
Ireneusz Górka – Karol Jankowski 6/3 6/1
Radosław Hlubiński – Hubert Majda 6/0 6/0 walkower
Andrzej Tajchman – Mariusz Popławski 6/2 6/4
Piotr Dzikiewicz – Tomasz Wójcik 6/3 6/1
Jan Duchnowski – Rafał Kilijański 6/4 6/2
Leszek Wrzesień – Tomasz Sokół 7/6 6/7 10:5
1/8 finału
Rafał Paliński – Damian Dziura 6/2 6/1
Robert Laskowski – Tymoteusz Kaczmarek 6/0 6/0 walkower
Mariusz Gosik – Jakub Słowiński 6/4 7/5
Michał Płatos – Marcin Barwikowski 6/2 7/6(2)
Oskar Górka – Marcin Dmochowski 6/3 6/1
Ireneusz Górka – Radosław Hlubiński 6/7 6/3 10:3
Piotr Dzikiewicz – Andrzej Tajchman 6/2 6/4
Leszek Wrzesień – Jan Duchnowski 6/2 3/6 16:14
Ćwierćfinały
Rafał Paliński – Robert Laskowski 6/3 6/2
Michał Płatos – Mariusz Gosik 6/4 6/2
Oskar Górka – Ireneusz Górka 6/1 6/1
Leszek Wrzesień – Piotr Dzikiewicz 4/6 6/3 10:7
Półfinały
Rafał Paliński – Michał Płatos 6/0 6/0
Oskar Górka – Leszek Wrzesień 6/3 6/0
Finał
Oskar Górka – Rafał Paliński 2/6 6/3 11:9