Liga Tenisowa O.T. Stanley

62 tenisistów bierze udział w tym roku w rozgrywkach organizowanych od 22 lat przez Ośrodek Tenisowy „Stanley” w Białymstoku. To najstarsza liga organizowana dla amatorów. Rozgrywki przeprowadzane na kortach przy ul. Niedźwiedziej 56A w Białymstoku składają się z kilku lig.

W meczach finałowych Ekstraligi Artur Krasowski pokonał zawodnika numer „2” po rundzie zasadniczej Łukasza Kazberuka w trzech setach, a Andrzej Sienkiewicz wygrał z Miłoszem Karbowskim 6:2, 6:3. W innym meczu 1/4 finału Marek Makal remisuje z Sebastianem Grynczelem 1:1.

Ekstraliga

O miejsca 1-6:
Andrzej Sienkiewicz – Miłosz Karbowski 6:2, 6:3,
Marek Makal – Sebastian Grynczel 6:3, 7:5 oraz 3:6, 6:3, 5:7 (1:1),
Artur Krasowski – Łukasz Kazberuk 6:2, 3:6, 6:1 (1:0),

O miejsca 9-16:
Andrzej Maliszewski – Andrzej Markiewicz 6:4, 7:5,
Jan Aleksiejuk – Michał Pająk 6:1, 6:2.

9. Andrzej Maliszewski 31 8-8
10. Andrzej Marczuk 29 7-8
11. Grzegorz Sieklucki 25 5-10
12. Jan Aleksiejuk 24 4-12
13. Andrzej Markiewicz 21 4-9
14. Ryszard Doktór 17 2-11
15. Michał Pająk 16 1-13
16. Leszek Cwalina 14 0-14

I liga

Marcin Słoma – Jerzy Talarczyk 6:2, 6:2,
Mariusz Klimaszewski – Mirosław Doktór 6:1, 7:6,
Krzysztof Ptak – Klimaszewski 5:7, 6:4, 6:3,
Włodzimierz Kleban – Piotr Wrzosek 6:1, 6:4,
Stanisław Kulesza – Jerzy Wojniak 7:5, 6:3,
Jerzy Wojniak – Janusz Adamski 6:1, 6:4,
Kulesza – Doktór 6:1, 6:2,
Adam Matreńczyk – Aleksander Wasyluk 6:2, 1:6, 6:4

1. Janusz Adamski 61 18-4
2. Krzysztof Ptak 54 16-6
3. Marcin Słoma 40 13-1
4. Włodzimierz Kleban 40 12-4
5. Janusz Wilanowski 37 11-4
6. Stanisław Kulesza 37 5-22
7. Jerzy Giersberg 34 8-10
8. Rafał Wiśniewski 27 4-14
9. Jerzy Talarczyk 24 6-6
10. Piotr Wrzosek 24 5-9
11. Cezary Tomczak 23 6-5
Adam Matreńczyk 23 6-5
13. Jerzy Wojniak 21 5-6
14. M. Klimaszewski 18 5-3
15. Mirosław Doktór 16 1-13
16. Aleksander Wasyluk 15 2-9
17. Piotr Andraka 2 0-2

II liga

Paweł Wajzer – Eugeniusz Wawiernia 6:0, 6:1,
Andrzej Łodko – Daniel Adamski 6:1, 6:1,
Maciej Sądel – Paweł Szeparowicz 6:2, 6:2,
Daniel Galas – Jakub Chrzanowski 6:0, 6:2,
Daniel Galas – Krzysztof Czaczkowski 6:2, 6:3,
Paweł Wajzer – Fabian Sielwonczuk 6:2, 6:1.

1. Daniel Galas 46 15-1
2. Emanuel Lech 45 15-0
3. Fabian Sielwonczuk 42 12-5
4. K. Czaczkowski 34 10-4
5. W. Kowalewski 31 6-13
6. Lech Romanowski 21 7-0
7. Jan Mojsiewicz 21 6-3
8. Paweł Wajzer 20 6-2
9. Eugeniusz Wawiernia 18 3-9
10. Paweł Szeparowicz 17 2-11
11. Adrian Adamski 15 3-6
12. Andrzej Łodko 15 1-12
13. Maciej Sądel 13 3-4
14. Jakub Chrzanowski 12 3-3
15. Kamil Korbut 11 3-2
16. Łukasz Wiśniewski 8 2-2
17. Patryk Adamski 8 0-8
18. Artur Puchnarewicz 7 1-4
19. Daniel Adamski 7 0-7
20. A. Omieljanowicz 5 1-2
21. P. Magnuszewski 4 1-1
22. Wojciech Karłuk 3 1-0

Liga powyżej 45

Andrzej Marczuk – Jan Aleksiejuk 5:7, 7:6, 6:3.

1. Andrzej Marczuk 30 10-0
2. Krzysztof Ptak 22 7-1
3. Jan Aleksiejuk 21 6-3
4. Stanisław Kulesza 21 4-8
5. Jan Karpiuk 11 2-5
6. Ryszard Rojcewicz 9 0-9
7. Leszek Cwalina 9 2-3
8. Jerzy Wojniak 9 2-3
9. Lech Romanowski 8 2-2

Liga deblowa

Jerzy Giersberg, Krzysztof Ptak – Maurycy i Mariusz Klimaszewscy 6:2, 4:6, 6:0 oraz 6:1, 6:1;
Zdzisław Mozolewski, Piotr Rusiłowicz – Jerzy Giersberg, Krzysztof Ptak 6:0, 6:0.

1. Czemiel, Waleszczyk 18 5-3
2. Giersberg, Ptak 15 4-3
3. Mozolewski, Rusiłowicz 12 4-0
4. Wasiluk, Kraszewski 9 3-0
5. Klimaszewscy 4 0-4
6. Talarczyk, Błachno 3 0-3
7. Doktór, Doktór 2 0-2
8. Baruch, Słoma 1 0-1