Justyna Jackowska pokonała liderkę rankingu

45

Justyna Jackowska wygrała w zaciętej finałowej walce z Anną Płazą 7/5 6/3. W półfinale Jackowska pokonała broniącą się zaciekle Annę Ruszczak 9/5. Płaza awansowała walkowerem, ponieważ rywalka, Ada Maj, nie zdołała niestety dotrzeć na mecz.

Wśród trzynastu pań pojawiły się cztery turniejowe debiutantki. Najlepszy start zanotowała Daria Zawadzka, która przyjechała z Płocka, aby zmierzyć się z warszawskimi tenisistkami.
Daria niedawno zamieniła koszykarski parkiet na czerwoną mączkę. Kondycji tylko pozazdrościć. Dopiero w ćwierćfinale musiała uznać wyższość Justyny Jackowskiej, choć biegała jak gazela. Najwyraźniej banan i bułka dobre tylko dla Małysza, bo na obiad tenisistki zdecydowanie za mało…

Ostatni letni turniej został rozegrany pod halą, ponieważ zawodniczki nie były w stanie walczyć z porywistym wiatrem. Nie popsuło to jednak sympatycznej atmosfery, którą jak zwykle stworzyły nasze tenisistki.