Wojciech Nowak zajął drugie miejsca w singlu, deblu oraz w mikście w rozgrywanych w dniach 13-21 stycznia na kortach „Tennisclub Seefeld” w Austrii zawodach seniorskich ITF 1. rangi „42nd European Senior Open”. Partnerem Wojtka w grze podwójnej kategorii 35+ był Robert Laskowski, w mikście Vlada Kirilovska (Łotwa).
Na podium gier podwójnych zobaczyliśmy też innych Polaków, Władysława Barana i Tomasza Wawrzyniaka (półfinał w deblu 55+), Jana Papierza i Romana Wędrochę (półfinał w deblu 60+), z tym zastrzeżeniem, że obydwie pary awans uzyskały bez gry.
Finał miksta zaliczyła ponadto Monika Rajska, występująca w arze z Węgrem Peterem Kissem.
Profil turnieju na stronie ITF
MS45 | |
---|---|
1. | [AUT] Clemens WEINHANDL [1] |
2. | [GER] Sven VOIGT |
3/4. | [ITA] Andrea SPIZZICA [8] |
3/4. | [NED] Maarten DE BRUIJNE |
MS40 | |
1. | [CZE] Jan HEJTMANEK |
2. | [GER] Andrew LUX [3] |
3/4. | [GER] Daniel DOLBEA [1] |
3/4. | [GER] Matthias MUELLER |
MS55 | |
1. | [ITA] Viljo Francis Angelo TANGANELLI [6] |
2. | [ITA] Paolo ZINGALE [15] |
3/4. | [SWE] Christer LUNDBERG [5] |
3/4. | [GER] Christian OPPITZ |
MS50 | |
1. | [SWE] Henrik HOLM |
2. | [NED] Niels DE KOK [3] |
3/4. | [AUT] Gerald KAISER [5] |
3/4. | [AUT] Guenther WOISETSCHLAEGER |
MS35 | |
1. | [GER] Matthias SCHRAMM [2] |
2. | [POL] Wojciech NOWAK |
3 | [CZE] Radek PLAS [1] |
4 | [AUT] Andreas KRANEWITTER |
MS60 | |
1. | [BEL] Pierre GODFROID [1] |
2. | [AUT] Max ASEN [3] |
3/4. | [NED] Frits RAIJMAKERS [2] |
3/4. | [GER] Peter SCHRECKENBERG [4] |
WS50 | |
---|---|
1. | [GER] Natalia HARINA-BECKMANN [2] |
2. | [NED] Liselot PRECHTEL [1] |
3/4. | [NED] Carole DE BRUIN [4] |
3/4. | [GER] Regina MELOSCH |
WS60 | |
1. | [GER] Sabine SCHMITZ [1] |
2. | [AUT] Julia SMUTNY [2] |
3/4. | [AUT] Elfriede LOESCHER [4] |
3/4. | [AUT] Cornelia DIEM |
WS35 | |
1. | [CZE] Sylva HIMPER |
2. | [GER] Christine SCHERL |
3 | [LUX] Martine STAUDER [1] |
4 | [LAT] Vlada KIRILOVSKA [2] |
WS45 | |
1. | [GER] Monika KAMEN |
2. | [GER] Astrid OBERMEIER [1] |
3 | [GER] Dr. Annette DOELKER [2] |
4 | [RUS] Natalia SIEGL |
MD45 | |
---|---|
1. | [NED] Maarten DE BRUIJNE [2] [NED] Niels DE KOK |
2. | [GER] Dirk LEHNEN [1] [NED] Martijn MIN |
3/4. | [GER] Dieter ANGELSPERGER [GER] Oliver HENNIG |
3/4. | [GER] Jens SCHMITT [GER] Sven VOIGT |
MD50 | |
1. | [NED] Niels DE KOK [NED] Mike SIMON |
2. | [GER] Stefan HECKMANNS [AUT] Gerald KAISER |
3/4. | [AUT] Alexander BARATTA [1] [GER] Frank NAGEL |
3/4. | [GER] Christoph SCHAAL [AUT] Harald STAUDER |
MD55 | |
1. | [ITA] Viljo Francis Angelo TANGANELLI [3] [ITA] Paolo ZINGALE |
2. | [GER] Joachim GERSDORF [1] [GER] Karl KONOFSKY |
3/4. | [POL] Wladyslaw BARAN [4] [POL] Tomasz WAWRZYNIAK |
3/4. | [ITA] Stefano GAVAZZI [ITA] Franz MAIR |
MD35 | |
1. | [GER] Andrew LUX [1] [GER] Matthias SCHRAMM |
2. | [POL] Robert LASKOWSKI [2] [POL] Wojciech NOWAK |
3/4. | [MLT] Mark GATT [AUT] Andreas KRANEWITTER |
3/4. | [GBR] Terry COLES [HUN] Peter KISS |
MD60 | |
1. | [BEL] Pierre GODFROID [1] [NED] Frits RAIJMAKERS |
2. | [GBR] Nick LEE [GER] Peter SCHRECKENBERG |
3/4. | [POL] Jan PAPIERZ [POL] Roman WEDROCHA |
3/4. | [AUT] Christian HEBENSTREIT [2] [AUT] Werner MALLIGA |
MD40 | |
1. | [GER] Matthias HAHN [2] [GER] Marek VRZAL |
2. | [GER] Daniel DOLBEA [1] [GER] Matthias MUELLER |
3/4. | [AUT] Georg HELLMONSEDER [AUT] Markus HUBER |
3/4. | [AUT] Jurgen FLORIAN [POL] Dariusz LEWANDOWSKI |
XD45 | |
---|---|
1. | [GER] Monika KAMEN [GER] Sven VOIGT |
2. | [GER] Britta POHL [NED] Maarten DE BRUIJNE |
3 | [GER] Dr. Annette DOELKER [MDA] Igor LELENCO |
XD35 | |
1. | [AUT] Sabine BARTL [AUT] Georg HELLMONSEDER |
2. | [LAT] Vlada KIRILOVSKA [POL] Wojciech NOWAK |
3 | [GER] Christine SCHERL [GER] Toni SCHERL |
XD55 | |
1. | [NED] Carole DE BRUIN [NED] Frits RAIJMAKERS |
2. | [GER] Brita STEIMLE-MACHATSCHEK [GER] Dieter ANGELSPERGER |
3 | [AUT] Elfriede LOESCHER [GER] Karl KONOFSKY |
XD60 | |
1. | [GER] Sabine SCHMITZ [1] [BEL] Pierre GODFROID |
2. | [FIN] Leena RANTA [USA] Danny SHAW |
3/4. | [AUT] Helga FITZINGER [AUT] Helge MUECK |
3/4. | [AUT] Silvia REIGL [AUT] Werner MALLIGA |
XD40 | |
1. | [GER] Astrid OBERMEIER [1] [GER] Andrew LUX |
2. | [POL] Monika RAJSKA [HUN] Peter KISS |
3/4. | [POL] Lidia SYKULAK [2] [POL] Robert LASKOWSKI |
3/4. | [RUS] Natalia SIEGL [POL] Dariusz LEWANDOWSKI |
XD50 | |
1. | [GER] Natalia HARINA-BECKMANN [NED] Mike SIMON |
2. | [GER] Angela DUIS-ROSENDAHL [2] [GER] Klaus-Peter DR. ELSMANN |
3/4. | [GER] Martina PARR-KROEGER [GER] Guido SCHILLER |
3/4. | [ITA] Waltraud KIRCHLER [ITA] Albert BERNARD |
WD50 | |
---|---|
1. | [SUI] Pascale JOHNER [SUI] Petra KASPAR-HITZ |
2. | [NED] Carole DE BRUIN [1] [POL] Monika RAJSKA |
3/4. | [GEO] Iamze SALUKVADZE [RUS] Svetlana SINITSYNA |
3/4. | [GER] Brigitte KAISER-NAGEL [2] [AUT] Sabine SCHERER |
WD60 | |
1. | [AUT] Elfriede LOESCHER [1] [AUT] Guste SCHNEIDER |
2. | [AUT] Cornelia DIEM [AUT] Silvia REIGL |
3/4. | [ROM] Clementina HUTU [FIN] Leena RANTA |